Выбрать страницу

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

Speciális felépítéssel kívánja lepipálni a konkurenciát a gyártó háromcsatornás hangszettje.

Makói hagyma? Nem, nem igazán, csak kicsit. Most minden felvezető nélkül csapjunk a dolgok közepébe! A Razer Mako 2.1 Advanced Desktop Audióról van szó, mely a gyártó szerint semmiképp sem nevezhető piskótának. Először is tekintsük meg egy képet róla, hiszen mindig fontos az első benyomás:

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

Az alakja nem szokványos, bár aki hozzászokott már a “high-tech kütyükhöz”, annak ez nem jelenthet meglepetést. A Mako különlegessége azonban legbelül keresendő. A hangszórók nem a szokványos módon vannak telepítve a “dobozokba”, elrendezésüknek köszönhetően omnidirekcionális kialakításról beszélhetünk (ez egyáltalán nem szokatlan a hifi világában). Lényege, hogy a hagyományos, pontszerű hangsugárzás helyett itt az információkibocsátás körkörösen történik, azaz (mondhatni) teljesen mindegy, merrefelé fordítjuk hangkeltőinket. Az omnidirekcionális hangdobozok jellemzően teljesen eltérő színpadot (hangteret) produkálnak hagyományos társaikhoz viszonyítva.

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

A második említendő tulajdonság a ClassHD digitális erősítő használata, mely persze egy DSP-vel is ki van egészítve. A ClassHD legfontosabb előnye a jobb hatásfok, melyet az adott igényekhez igazodó, variálható tápellátásnak köszönhetünk (a “sima” erősítőknél a táp konstans értékeket vesz fel, azonban mindkét technológiának megvan a maga előnye és hátránya is).

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

Persze a THX plecsnit sem hagyhatjuk figyelmen kívül, vannak olyanok, akiknek ez döntő információ lehet a vásárlásnál. Jelen esetben a THX Ground Plane és THX Slot Speaker technológiákról van szó. Nyilvánvalóan egy elsősorban PC-hez tervezett multimédiás hangszettet alapesetben asztalunkon helyezünk el. Azonban itt számolni kell a minőséget negatív irányba befolyásoló visszaverődésekkel (a hanghullámok frekvenciaspektrumát vizsgálva egyáltalán nem mondható lineárisnak asztalunk e tevékenysége; itt főleg a magasabb tartományokra gondoljunk elsősorban), nem hiába számít álló hangdobozoknál a tüske vagy talapzat megléte, míg a polcsugárzóknál a használt állvány is jelentős befolyással van a hangreprodukcióra. Éppen ezért a magassugárzót a doboz legaljára helyezték a tervezők, mégpedig arccal lefelé, ahol egy szűk résen keresztül távozik a hang. Így próbálják az asztal felületének közelségéből fakadó hátrányt előnnyé kovácsolni. (Persze ez erősen összefügg a hangdobozok omnidirekcionális mivoltával.)

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

Végezetül összegezzük a Mako 2.1 tulajdonságait:

  • THX tanúsítvány
  • ClassHD digitális erősítő DSP-vel (magasabb hatásfok, jobb zajelnyomás, kisebb zavarérzékenység és torzítás)
    • 300 W RMS összteljesítmény
    • Frekvenciatartomány: 40 – 18 000 Hz (+/-2,5 dB)
  • Teljes távvezérelhetőség érintésérzékeny, LED-es tekerentyűvel kiegészítve
  • 3,5 mm-es bemenet a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozás mellett
  • RCA bemenet

Звуковая система Razer также прибыла в Венгрию.

A termék végfelhasználói ára nettó 75 000 forint a Pixel Kft.-nél.

Об авторе